Pragniemy zaprosić wszystkich miłośników makaronu na kolejną edycję Bożego Ciała. Mamy nadzieję powtórzyć sukces ubiegłorocznego święta. Jeśli chcecie celebrować to wydarzenie razem z nami, to weźcie mąkę, warzywa i (ewentualnie) mięso i sporządźcie potrawę na Jego podobieństwo. Przynieście ją o 15:00 pod pomnik Trzech orłów, rozsiądźcie się na trawniczku i ciesząc się towarzystwem innych Piratów i ich sympatyków spożywajcie w pokoju.

W naszym kraju istnieją, poza świętami narodowymi, także dni ustawowo wolne niezwiązane z polskością. Jest to wręcz większość dni ustawowo wolnych! Pokrywają się one z terminami świąt niektórych z wyznawanych w Polsce religii.

Dlaczego tylko niektórych religii, zapytacie…. Pewnie dlatego, że przy przeszło 150 zarejestrowanych w naszej ojczyźnie kościołach i związkach wyznaniowych ustanawianie dniami wolnymi świąt wszystkich religii, spowodowałoby brak dni niewolnych od pracy. Czujemy się pokrzywdzeni sytuacją, w której to nie Halloween, nie Ramendan i, co naprawdę straszne, nie Międzynarodowy Dzień Mówienia Jak Pirat zostały mianowane świętami godnymi dnia wolnego dla wszystkich Polaków. My też chcemy mieć swoje dni ustawowo wolne! Z drugiej strony rozumiemy opisane powyżej ograniczenia.

Piraci, to radośni, pokojowo nastawieni do świata odkrywcy, więc odkryliśmy pokojowy sposób zmiany tej niekomfortowej sytuacji. Skoro dni ustawowo wolne już istnieją, to doróbmy do nich odpowiednie święto! Najbliższy taki dzień będzie miał miejsce 7. czerwca i nosi on nazwę „Boże ciało”. Uważamy, że to idealna nazwa dla nowego makaronowego święta. Wszak nasz Węglowodanowy Stwórca nakazał nam czynić potrawy na swoje podobieństwo i spożywać je co najmniej raz w tygodniu.

W związku z powyższym w ubiegłym roku postanowiliśmy, że „spróbujemy zainicjować nową tradycję uroczystego jedzenia makaronu w Boże ciało w gronie współwyznawców”. W tym roku pragniemy powtórzyć sukces tej imprezy. Tym razem przewidujemy aktywny świąteczny wypoczynek. Będziemy turlać grejfruta.

Mile widziane stroje pirackie lub chociaż opaski na oko. Jego Mackowatości mili są ludzie spożywający spaghetti w stroju Pirata!

Święty sos skapnie na Was jeśli przekażecie informację o tym wydarzeniu swoim znajomym!

Ramen,
chochlik

Miłośnicy Zuckerberga mogą sobie też kliknąć tutaj.

Reklamy